6. 5. 2009

DenoiseMyImage 2.0

Fotíte i v málo osvětlených interérech, za šera nebo si jen rádi hrajete se stíny? Nevlastníte profesionální zrcadlovky za stotisíce korun? Pak určitě znáte digitální šum. Rùznobarevné fleky a zrnění na fotce ruší, kazí dojem. Program, který vám chci ve svém článku představit umí takový šum redukovat.

DenoiseMyImage je vhodný pro amatéry i profesionály. Je přeložený do několika jazyků včetně češtiny. Má jednoduché intuitivní ovládání. Základní verze programu je zdarma. Jako první na světě mezi odšumovacími programy podporuje zpracování na grafické kartě. Lze tedy během dávkového zpracování dělat na počítači cokoliv dalšího, protože zpracování nevytěžuje procesor počítače.
Více na stránkách autora.

3 komentáře:

Jiří Částka řekl(a)...

Tenhle prográmek mám taky (ale moc ho nevyušívám, snažím se fotit bez šumu :), nicméně zajímavější mi přijde jiný program od stejného autora a to SignMyImage, který umožňuje neviditelné podepsání Vašich fotografií a v placené verzi i sledování jejich výskytu na internetu - i když počet sledovaných stránek jistě nezahrnuje všechna možná místa výskytu. Na druhou stranu je možné ručně zadat adresy, na kterých bude aplikace vaše podepsané fotky hledat.

Program používám zatím několik měsíců (zatím podepisuji jen fotky, které mám ve své osobní galerii, na FB je dávám nepodepsané) a i když dokonalý určitě není, je to rozhodně zajímavá alternativa k nehorázně drahému Digimarcu a autor se opravdu činí a na každou připomínku nebo nahlášenou chybu bleskově reaguje a program vylepšuje, takže doufám v zajímavou budoucnost :)

Pokud máte také problém s nekontrolovatelným šířením Vašich fotek různě po internetu, určitě vyzkoušejte, stojí to za to.

Tomáš Macek řekl(a)...

Vím o něm a čekám na slíbenou novou verzi, jakmile vyjde, objeví se tu :)

Tomáš

Jiří Částka (www.FotoBanka.net) řekl(a)...

SignMyImage 3.0 už je na světě :o)