13. 7. 2009

SignMyImage verze 3.0

SignMyImage je jednoúčelový prográmek, který umožňuje podepsat Vaše fotky. Podpis je vepsán přímo do obrazových dat tak, že jemně modifikuje obrazová data na několika místech. Nepoužívá EXIF ani vlastnosti streamových souborů. Podpis je pro lidské oko prakticky neviditelný.

Aplikace nedovoluje podepsat už dříve podepsaný obrázek. Lze podepsat jen barevné 3 komponentové obrázky (3x8bitů).

SignMyImage samořejmě umožňuje zkontrolovat jestli je obrázek podepsaný nebo ne. Navíc nepotřebuje k detekci podpisu žádné další externí informace o obrázku.

Podepsání fotografie je jednoduché a jde udělat ve 3 snadných krocích:
1.Otevřít obrázek v aplikaci
2.Klepnout na ikonku podpisu na liště a vložit podpis
3.Uložit soubor

Detekce podpisu v obrázku je ještě jednodušší. Po otevření obrázku stačí klepnout na ikonku detekce a výsledek se během chvilky objeví v dialogovém okně.

Viditelný watermark
Hodně fotografů chce podepsat svůj obrázek viditelným podpisem/značkou ať už kvůli své reklamě nebo ochraně. Nyní mohou používat oba druhy podpisů zároveň. Je tu způsob jak to efektivně udělat. Před neviditelným podpisem lze libovolně modifikovat modrou složku obrázku(například viditelným watermarkem) a podepsat až watermarkovaný obrázek. Viditelný podpis nebude mít žádný vliv na neviditelný.


Další vlastnosti podpisu
Jak už bylo řečeno, podpis je v podstatě neviditelný pro lidské oko. Když ale budete přímo porovnávat podepsaný/nepodepsaný obrázek proti sobě budete ale schopni registrovat drobné změny v obrázku.

Podpis zůstane detekovatelný pokud obrázek škálujete, ukládáte do jpegu nebo oříznete - ikdyž samozřejmě jen do jisté úrovně změn. Kvůli způsobu kódování podpis zůstane detekovatelný i po transformaci PrintScreen&Vložit jako nový obrázek.

Velmi zjednodušeně se dá říci, že podpis zůstane detekovatelný ve většině případů když škálujeme obrázek do 45% původní velikosti, pokud uložíme obrázek jako jpeg s kvalitou 60%. Detekovatelnost po ořezu fotografie záleží na typu obrázku. Ve verzi 3.0 oproti předchozím verzím se podpis už vkládá do více oblastí v obrázku - odolnost podpisu vůči oříznutí je tedy o hodně větší než dříve.

Image Spider
Vytvořili jsme Image Spidera, robota který prochází internet a hledá podepsané obrázky. Pokud nějaký takový obrázek najde, informuje autora fotografie emailem. Image Spider pracuje ve dvou základních módech. Náhodné procházení a procházení uživatelsky zadaných web adres.Image Spider umí procházet jednoduché web stránky, framové obrázky, PHP i ASP/ASP.NET stránky.

Podrobnější informace lze nalézt na webu www.adptools.com

Žádné komentáře: