15. 2. 2010

ADP Tools se činí

Trocha PR chytrým českým mozkům - další program z české firmy ADP Tools, který fotografům pomůže napravit jinak neopakovatelné záběry.

Už se vám stalo, že jste vyfotili skvělou scénu, ale snímek bohužel nebyl ostrý a proto na vyhození? Teď můžete korigovat špatně zaostřené obrázky i obrázky rozmazané pohybem. pomocí aplikace s názvem DeblurMyImage z díly ADP Tools.

I když nemáte stativ nebo dokonalé automatické ostření můžete mít nerozmazané fotky.

Náš software je intuitivní a jednoduchý na ovládání - obsahuje:
1. intuitivní prohlížeč
2. možnost pohybováním náhledu na obrázek pomocí drag&drop a šipkami
3. škálování náhledu pomocí kolečkem myši, NUM+- nebo pomocí lišty
4. jednoduché přepínání originálního/doostřeného obrázku pomocí pravého tlačítka myši
5. otevírání obrázku pomocí drag&drop
6. rychlý náhledový mód pro vyladění doostřovacích parametrů

Všechny použité algoritmy použité na doostření jsou takzvané "dekonvoluce". Využíváme metody LR, ICTM, AAID a LRTV. Většinou nepoužíváme originální algoritmy, ale jejich modifikované formy, které lépe splňují naše požadavky. U korekce pohybu je možné určit po jaké křivce (nemusí být úsečka, může to být obecná křivka) se foťák pohyboval. Stejně tak je možné vložit vlastní PSF do metody. To zabezpečuje že získáte nejlepší možné dosažitelné výsledky.

16.2. doplnění webu: www.adptools.com (díky pane Částko ;) ) a fotek


Tomáš

1 komentář:

Jiří Částka (www.FotoBanka.net) řekl(a)...

Pro ty co netuší o čem je řeč (a že jich nebude málo), tak přidávám odkaz za web :)
www.adptools.com
Ukázkové fotky vypadají zajímavě, mě se ale bohužel nepovedlo najít mezi svýma fotkama jedinou tak "šikovně" rozmázlou, kterou by tento program dokázal podobně vylepšit (většina fotek na kterých sem to testoval je mázlá v různých částech fotky trochu jiným směrem, nebo je mázlá jen lokálně - pohybující se objekt, atd.), takže většinou byl výsledek spíše opačný :) Nicméně nápad je to dobrý a věřím, že se najdou fotky, kterým to dokáže k ostrosti pomoci.