24. 3. 2010

Výpadek fotobanky

Kombinovaná závada systémového disku, raidového pole a systému zálohování způsobila několikatýdenní odstávku celé fotobanky. Postupně budeme obnovovat funkčnost jednotlivých systémů:
- vyhledávání
- prodeje
- klub
- popisy nových fotografií
- upload nových fotografií
- přehled objednávek a vyúčtování
- registrace nových fotografů

Pokud se Vam nedari prihlast, Vas ucet bude importovan v nasledujicich tydnech a bude zprovoznen.

Parelelně s tím postupně importujeme do databáze fotografie od nejstarších ID, změny popisů a cen, které jste dělali. Import bude trvat až několik týdnů.

Členové klub.fotobanka.cz budou mít členství prodlouženo o 3 měsíce.

Omlouvám se za problémy, které jsme Vám výpadkem způsobili.

Tomáš MacekOdhad programátorů je že opravy budou trvat do konce května.
Update : do konce června :(
Update 2: ještě to není, bez komentáře :(

26 komentářů:

Jiří Částka (www.FotoBanka.net) řekl(a)...

Díky za info, alespoň už víme, co se přesně děje a že se to ještě nějaký pátek dít bude (jt. už sem nemusím denně koukat, jestli už to náhodou nefunguje :-)
Držím palce.

snekousek řekl(a)...

Jsem rád že fotobanka bude opět fungovat,ale přece jen je to k zamyšlení nad bezpečností a funkčnosti serveru.Jde o rozsáhlou databázi a určitě by v případě dalšího výpadku měla být k dispozici ihned náhrada ze zálohy a ne čekat několik týdnů.

Anonymní řekl(a)...

Prosím o info v jakém horizontu budou obnoveny účty, po 3 týdnech po obnovení FTB se stále nemůžu dostat do detailu účtu.
díky za info
Luděk Svoboda

Tomáš Macek řekl(a)...

V průběhu května.

Tomáš

Anonymní řekl(a)...

Tédy... tohle je fakt už otrava.. Stále čekám na nové informace, co se děje, co se stalo, popř. kdy bude konečně opět aktivní účet a stále se nic neděje.. Chtělo by to možná více informovat aktivní přispěvatele, protože skoro měsíc trvalo, než jsme se vůbec dozvěděli, co se stalo, teď už je to taky nějaký pátek, co systém hlásí, že nemůžu do svého účtu.. Nechci rýpat, ale netušíte už, co a jak se bude dít? Konkrétněji... Díky, Martina

Tomáš Macek řekl(a)...

Informuju tedy uživatele... pracujeme na tom, předpokládaný termín dokončení opravy stále květen, osobně to vidím na konec května. Jinak žádné nové zprávy, bohužel :( . Technické detaily průběhu řešení nejsou myslím zajímavé.

Tomáš

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den, je červen, možná by se slušelo napsat, jak to vypadá teď.
Zdravím
V. Dluhoš

Tomáš Macek řekl(a)...

Na dokonceni importu fotek a zprovozeni galerii ještě pracujeme, jsme s importy u cisla 1 100 000 a ještě nejake tydny to zabere. Jakmile budou stranky plne zprovozneny, napiseme.

Tomas

Petr řekl(a)...

Dobrý den, jsou nějaké nové informace v průběhu redesign. Nějaký nový termín? Petr Chroustovský

Anonymní řekl(a)...

Popravdě, jako pravidelného přispěvatele mě to už pěkně štve.. Hlavně to, že pořád nemáme žádné informace.. Kdyby aspoň jednou za čas přišel email i informacemi, jak se pokročilo... Ale nic. ani na blogu, ani na fotobance, prostě nic..

Tomáš Macek řekl(a)...

Poslední informace je z 1.6. a stav je nezměněn, tj. ještě to nějaké týdny potrvá.

Tomáš

Petr řekl(a)...

Popravdě, redesign to chtělo jako sůl, je jasné, že nejde o jednoduchou záležitost, vzhledem k výpočetnímu výkonu. Přeji, ať se to podaří a držím palce! Bylo by ale fajn vědět nějaký termín.. č.2

Tomáš Macek řekl(a)...

Já tu napisu nezavazny termin, ktery mi řeknou programátoři, nestihne se to a pak mi zase budou chodit sprosty maily ze nedrzim slovo... Radeji zadny termin verejne... interne doufam ze do konce cervna pobezi registrace, popisy a uploady. Prodeje a preferencni zobrazovani fotek clenu klubu bezi jiz ted. Fotky do 1 100 000 jsou v DB, nad jsou taky, ale bez doakritiky :/
Tomas

Anonymní řekl(a)...

Další měsíc uběhl, a co dál?

Tomáš Macek řekl(a)...

Interně jsem doufal že to do konce června bude, není. Kolegové již zprovoznili fakturace, prodeje, klub, ... i ta galerie a účet bude ... jen je otázkou kdy :( Netěší mě to stejně jako Vás.

Tomáš

Anonymní řekl(a)...

Po návratu ze zahr. vidím, že vše vypadá jako předtím. A dle sdělení z 1.7. je klub v provozu? A diakrit.znaménka někde fungují a někde ne..A taky už ani nikdo nepíše, kdy to jako bude. Zajímalo by mne, jestli někdo kupuje - to je asi nejdůležitější. Ale asi jsou prostě prázdniny.. Zdraví Malinovi

Anonymní řekl(a)...

Konec srpna a nic. Myslím, že by bylo přinejmenším vhodné informovat. Jana Ščigelová

Anonymní řekl(a)...

Je téměř konec prázdnin 2010 a výpadek fotobanky stále přetrvává. Jako fotograf, který do vaší fotobanky nahrál a poskytl k prodeji přes 2500 fotografií, začínám být hodně nervózní s obavami, zda se vůbec někdy podaří vše napravit. Myslím, že bychom všichni uvítali přímá slova a ne stále jen pouhé "ukolébávání"... :-((
Vlaďka Dvořáková

Miloslav řekl(a)...

Vážený uživateli, přístup k Vašemu účtu je z technických důvodu dočasně pozastaven.

Zprovoznění je plánováno na konec června.

2011?

Tomáš Macek řekl(a)...

Prodeje běží, preferenčí zobrazování fotek (z klubu) běží, registrace pro zákazníky spuštěny, na galeriiích se ještě pracuje. Soukromě doufám že to poběží do konce léta, oficiálně prý raději žádný termín sdělovat nemám :( .

Tomáš

Anonymní řekl(a)...

Už minulý týden jsem sem chtěl napsat - vadí to taky někomu jinému než mně? Rozmyslel jsem si to, aby pan Macek nebyl zase naštvanej. Vidím, že jsou i mně podobní. Je to už víc než půl roku a připadá mi, že si z nás někdo dělá srandu. Rád bych byl pozván na exkurzi, abych viděl, co ti programátoři programují. To vymýšlejí stále nové a lepší funkce? Nějak se mi to nezdá. Jsem zvědav, bede-li tento příspěvek připuštěn.
V. Dluhoš

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den,
nevím jak běží, stále se mi zobrazuje tento text:

na zprovoznění přístupu do galerie, importu fotek a popisů pracujeme. Jakmile budou obnoveny, budeme Vás informovat. Omlouváme se za komplikace.


Děkujeme za pochopení.

Taky děkuji za pochopení.:))

Anonymní řekl(a)...

Začal podzim....
V.D.

Anonymní řekl(a)...

Stále nemám přístup, na disku spoustu fotek, to tam nebudu ani mít šanci naházet, až to konečně bude v provozu :-( Tak nevím - smazat a vzdát to ? ..... Každopádně asi kašlu na to, že nebudu vystavené fotky nabízet jinde - ale upravit to nemůžu, tak co s tím ?

Anonymní řekl(a)...

Čas běží, děje se něco, co by nás i Vás mohlo potěšit?
V. Dluhoš

SaHi řekl(a)...

Dobrý den, v červnovém e-mailu jste mi pane Macek řekl, že do konce léta se dostanu do účtu i já!!! Nic, jsou na krku vánoce a mě tam trčí výdělky druhý rok (jsem v ID), ráda bych dostala co mi patří.
Co proto uděláte????? Mám opět požádat písemně mejlem, telefonem???

Dějuji za odpověď,

Ps.: mezi lidmi se říká, že máte jen pro některé autory :/// ......... asi víc řvou