28. 8. 2011

Novinky a stav FB

1/ - vyhledávání - hotovo
2/ - prodeje - hotovo
3/ - klub - preferenční zobrazování hotovo
4/ - popisy nových fotografií - hotovo
5/ - upload nových fotografií - hotovo
6/ - přehled objednávek a vyúčtování - práce dokončeny
7/ - registrace nových fotografů - připravuje se
8/ - přístup k ostatním klubovým funkcím - připravuje se

Podrobnosti k bodu 6:
Započalo interní testování kompletního rozúčtování. Jakmile bude interní testování dokončeno, proběhne veřejná fáze testování, o které Vás budeme informovat. V té Vás poprosím o spolupráci při kontrole a správnosti všech kroků. Půjde o velké množství operací (importy došlých plateb, párování došlých plateb, rozúčtování, generování faktur, generování hromadných příkazů do banky, opět párování odchozích plateb, k tomu všemu maily), prosím o hlášení jakýchkoli problémů na bugs@fotobanka.cz.

Tomáš Macek

41 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Mě už skoro všechno běží,ale z ničeho nic nejdou popisy.Pokud okno přeroluju dolů a chci vepsat např.zemi vytvoření,nebo typ záběru,celé okno popisů vyskočí zase nahoru na začátek.Má někdo podobný problém?Mám prohlížeč IE 9.
Marcel Kudláček

Anonymní řekl(a)...

Milá fotobanko a M.Kudláčku, byla jsem v úplně stejné situaci a nahlásila to jako chybu. Nikdo se neozval. Po nějaké době jsem náhodně otevřela počítač ne přes
Explorer ale přes Mozilu - a ejhle:
problém odstraněn a jde to dobře. Řekla jsem si, že podobný problém mají i jiní a napsala tuto zkušenost na bugs jako informaci. Myslela jsem si, že se to někde objeví v "novinkách" pro ostatní. Nestalo se tak. Fotobanka totiž stále s jakýmikoliv informacemi šetří. Mila Svátková

Anonymní řekl(a)...

Docela se divím, že ještě někdo vůbec píše... A mám stejný problém jako p. Kudláček. Zkusím tedy Mozilu...Malinovi

Anonymní řekl(a)...

Jak to prosím vypadá s automatickým schvalováním, kdy přibližně bude spuštěno?
Otakar P.

Anonymní řekl(a)...

I mně na Mozille funguje popis tak, jak má. Díky, paní Svátková. J.Malinová

Anonymní řekl(a)...

Kdy bude v činnosti schvalování fotek editorem. mé fotky čekají již 1/2 roku.
Václav Jirsa

Anonymní řekl(a)...

Mám stejný problém jako kolega Jirsa. Mé fotky čekají na schválení cca 1/2 roku, přitom se fotobanka kasá, že proces netrvá déle než tři týdny. Proč to světové fotobanky, jako třeba Dreamstime, zvládají do několika málo dnů??
Petr Louženský

Anonymní řekl(a)...

Konec dobrej, všechno dobrý. Oslovil mě p. Macek, testuje na mém a prý i na pár dalších účtech funkčnost rozúčtování, už i vidím své prodeje. Teď to dotáhnout...
O. Jindra

Anonymní řekl(a)...

Takže se zdá, že se to nakonec přece jen rozbíhá? Nebo se to nezdá, ale ale je to skutečnost? Držím palce, ať se vše zadaří, ale častější informace by to přece jen chtělo. Otakar P.

Anonymní řekl(a)...

Taky se říká, neříkej hop, dokud nepřeskočíš. Podle pana Macka interní testování běží půldruhého měsíce a nic. Tak to asi žádná sláva není. Rád bych se dožil toho, že zase bude FB fungovat.
V. Dluhoš

O mně... řekl(a)...

Vím že se opakuju, ale mé fotky čekají na schválení již cca od března... už mi pomalu dochází trpělivost :-(. Jak dlouho mám ještě čekat?
Petr Louženský

Anonymní řekl(a)...

Zase předčasné jásání???!!! Nejde popisovat, ani v IE ani v Mozzile. Doufám, že to nedotáhneme k druhému výročí...Malinovi

Anonymní řekl(a)...

1/2 roka!!!!! to nemyslíte vážne, ja mám fotky v "čakárni" asi 6 týždňov, už začínam byť nervózny, to ste ma nepotešili

a ano popisovanie fotiek nejde, už som dva krát písal na bugs@, tak snáď sa to vyrieši

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den, je-li tam někdo. To interní testování trvá už nějak moc dlouho. To nefunguje? Zase to "ajeťáci" pomrvili? Nezlobte se, pane Macku, to je nekonečný příběh o neschopnosti. Mohl byste sem dát alespoň "Zprávu o stavu Unie"?
V. Dluhoš

Tomáš Macek řekl(a)...

V neděli mám testovat opravu popisů a sadu bugů, příští týden znovu rozúčtovací modul.

Tomáš

Anonymní řekl(a)...

Prajem dobrý deň,

to s tým čakaním 1/2 roka na aktiváciu to myslíte vážne?!?!?!?! Som nový prispievateľ, na schválenie mi čaká už cca 200 fotiek skoro dva mesiace, to ste ma nepotešili :(((

P. Lacina (worker)

Tomáš Macek řekl(a)...

Pokud někdo máte zájem, právě jsme updatovali FB, můžete otestovat popisy, vlastní galerii, filtry. Pokud něco najdete, pište prosím na bugs@fotobanka.cz .

Tomáš

Anonymní řekl(a)...

Fajn, upload je u mě nefunkční.
V. Dluhoš

Anonymní řekl(a)...

Mě by ze všeho nejvíc zajímalo kdy fotografové obdrží své provize za prodeje. Nahrávání fotek je sice fajn (automatické schvalování nefunguje, takže zas tak fajn to není), ze všeho nejvíce mě ale zajímá, zda to že věnuji čas uploadu, popisování a testování má pro mmne nějaký finanční efekt. Honoráře od fotobanky jsem neviděl už téměř dva roky.
Jakub Jirsák

Tomáš Macek řekl(a)...

Jakube melo ty byt davno, naposledy minuly tyden k testovani, bohuzel mi to jeste nepredali, takze nemam co testovat. Jakmile to proklepu, spusitme to vsem.

Tomas

Tomáš Macek řekl(a)...

Uploady opraveny.

Tomáš

Anonymní řekl(a)...

Koláčový graf v Přehledu je na prd. Ukazuje, kolik procent fotek jsem z FB vymazal. To je údaj k ničemu. Chtěl bych graf, kolik jsem uploadoval, kolik čeká na schválení (pokud nemám automatické schvalování), kolik bylo zamítnuto, kolik bylo prodáno a za kolik peněz. To po měsících, kvartálech, letech a sumasumárum od začátku. Možná bych si vymyslel ještě něco jiného, smysluplného, třeba počet náčumů a prodejů té které fotky. To by se ale někdo musel podívat po jiných fotobankách, přiučit se a myslet (hlavou). Nebo kdyby se aspoň majitel FB zeptal svých přispěvatelů, co žádají, ale on to ví nejlíp sám. Cha cha. Je to na zabití. Už zbývá jen pověstná kapka a pohár trpělivosti přeteče. Budu se muset poradit se svým právníkem, jestli je tohle možné.
V. Dluhoš

Tomáš Macek řekl(a)...

Graf vychází ze statistiky vedle, např.:
Celkem 2718
Schálených 1881
Ke schválení 1
Neaktivovaných 836
Smazaných 360

Na přehledu prodejů pracujeme, píšu to furt.

Tomáš

Tomáš Macek řekl(a)...

PS vidíte tam jen smazané, protože ostatní položky máte kolem nuly...
T.

Anonymní řekl(a)...

Ještě k tomu koláči - mám podle grafu schválených fotek 98%, protože zbytek do 100% jsem vymazal. Jenže schválených fotek mám 100% těch, které na FB mám, čili opravdu je to údaj na prd.
V.D.

Anonymní řekl(a)...

vidím, že je tu cenzúra, trochu smutné, takže okrem čakania na aktiváciu celé mesiace, sa tu čaká roky na zarobené peniaze? Pridávam sa k p. Dluhošovi, treba preveriť ako sa úročia zadržované peniaze a žiadať čo autorom patrí

Peter Lacina (worker)

Anonymní řekl(a)...

U mě to nyní vypadá následovně:Uploady funkční,popisy funkční/v Mozile/,aut.schvalování funkční,filtry částečně funkční - filtr prodané fotografie zobrazuje fotek jen část.Teď ještě doladit fakturace a pak už jen poslední maličkost - aby běžely prodeje :-)Takže držím palce,snad to vyjde.
Marcel Kudláček

Anonymní řekl(a)...

ok, to s tou cenzúrou beriem späť,ale rozbehnúť by sa to už trochu mohlo, hlavne tá aktivácia

P. Lacina (worker)

Anonymní řekl(a)...

Práce podle bodu 6 dokončeny, ale po více než dvou měsících stále nefungují. Takže jenom blabla...
V. Dluhoš

Anonymní řekl(a)...

Kdy už konečně začne fungovat dokončený bod 6?
V. Dluhoš

Bohumil řekl(a)...

Nějaké novinky? Kdy budou vyplaceny honoráře z loňska...? Probíhají prodeje? Výhled? Má cenu vkládat fotografie? Děkuji za odpověď....

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den, Tomáši, děláte tam něco, nebo nás jen vodíte za nos?
V.D.

Anonymní řekl(a)...

Tak opět měsíc nečinnosti?EH

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den
Jak to vypadá...
je zvýrazněný bod č.6 práce na vyúčtování dokončeny...ale v profilu vyúčtování nic nepřibylo...

v jakém časové horizontu se dozvíme co jsme prodali...

Jak to bude s vyúčtováním prodejů a jejich zdanitelným plněním...

Děkuji za Vaše odpovědi

Luděk Svoboda
(fotograf reg. ve ftb)

Anonymní řekl(a)...

Je 5.12.2011 a stále nic nového.Jak to bude s fakturami?
EH

Anonymní řekl(a)...

Mám přání, jestli mi ho Ježíšek nadělí. Když FB nefunguje, jak je slíbeno, tak ať s námi pan Macek aspoň mluví.
V.Dluhoš

Anonymní řekl(a)...

Tak co, milí kolegové, co si budeme přát k Vánocům??? Chtěla jsem poprosit p. O.Jindru, aby nám napsal pár slov o tom, jaké to bylo vidět své prodeje za téměř dva roky (psal 25.8.11), povídejte nám o tom, přehánějte!! A p. Mackovi přeju nejvíc ze všeho, aby našel nový tým na skutečné rozjetí Fotobanky! J.Malinová

Anonymní řekl(a)...

Tak dva měsíce od mého optimistického příspěvku uplynuly,a zase se neděje vůbec nic.Žádná změna,kde to zase vázne?Marcel

Anonymní řekl(a)...

Přidávám se k nespokojeným reakcím, pana Macka jsem kontaktoval několikrát mailem i telefonicky s žádostí o proplacení o fakturu za fotografii prodanou v lednu 2010, vždy mi přislíbí řešení a nic se nestane. Od té doby se mi žádná fotka už neprodala (jestli doopravy nebo jen jsem se o tom nedozvěděl nevím...)

Tomáš Loun

Tomáš Macek řekl(a)...

Tomáš Loun: máte to na účtu.
Tom

Bohumil řekl(a)...

Já bych chtěl také proplatit faktury z loňska...., když jsou ty vánoce... :)